Forum MOPSiK Strona Główna
Multimedialny Online'owy Pomocnik Szaradzisty i Krzyżówkowicza

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dziwne (błędne ?) wyrazy w słowniku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOPSiK Strona Główna -> Sugestie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
incognito

PostWysłany: 2005.07.02, 01:08    Temat postu: dziwne (błędne ?) wyrazy w słowniku Odpowiedz z cytatem

czy istnieje takie słowo jak "mQtniak" ? proponuję poprawić
Również Incognito
Gość

PostWysłany: 2005.12.17, 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Kolegą/Koleżanką. Słowo "mQtniak" w języku polskim - moim skromnym zdaniem - nie istnieje. Jednocześnie - wedle dzisiejszego stanu mojej wiedzy i znajomości ojczystego języka - nie ma podstaw, aby kategorycznie przesądzać o nie istnieniu danego "podejrzanie", że się tak wyrażę, brzmiącego słowa.
Tymczasem ów "mQtniak" może istnieć jako nazwa własna. Co więcej - może istnieć i mieć się dobrze, jako nazwa własna prawnie chroniona zastrzeżonym znakiem towarowym. Inny przykład. Może chodzić o "mqtniaka, co czasem jechał flatnehowi z abarotem u fest po rajtach, cwajnos, sznyty cwelowskim berłem mamy w pogotowiu, nie kukniesz, aqwa oklap, albo co, cegielnię?". Na tym zakończę swoje rozwlekłe rozważania na gruncie etymologii i szeroko rozumianego słowotwórstwa (powiedzmy). Serdeczne pozdrowienia od całego ZK Załęże /k Rzeszowa. Embarassed
Powrót do góry
admin
Site Admin

PostWysłany: 2006.10.28, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa się wyjaśniła i jak się okazało była bardzo prosta. Przy przenoszeniu bazy danych na inny serwer pojawił się mały problem i literka "ę" zmieniła się przypadkowo w "Q", ale tylko w słowniku standardowym i kilku wyrazach - powinno być więc "mętniak". Sprawdziłem bazę i poprawiłem również wyrazy mQskość, mQżatka, zQbina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOPSiK Strona Główna -> Sugestie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: